• 2. stupeň

• květen 2024

Exkurze do Památníku Terezín

Někteří žáci 8. a 9. ročníků se 2. května zúčastnili exkurze do Památníku Terezín. Absolvovali komentovanou prohlídku Malé pevnosti a navštívili Muzeum ghetta.

• 30.4.2024

Terezín

Žáci devátých ročníků zhlédli filmové představení jako motivaci a přípravu na plánovanou exkurzi do koncentračního tábora v Terezíně.

• duben 2024

Kostelecké uzeniny

V měsíci dubnu navštívila třída 9. A závod Kosteleckých uzenin. Žáci zde absolvovali exkurzi ve výrobním provozu i ochutnávku výrobků.

• duben 2024

Pracovní činnosti v 6.B

Během pracovních činností v průběhu dubna se vyskytla příležitost pomoci na školním pozemku. Na čerstvém vzduchu a příjemném dubnovém sluníčku pomáhali žáci 6.B posbírat popadané větve.

• březen 2024

Dějepisná dílna

Žáci se seznámili se způsoby placení od pravěku až po novověk. Naučili se rozpoznávat všechny významné mince naší historie.

• březen 2024

Velikonoční workshop v muzeu, 7.A

Dne 19.3. si třída 7.A mohla vyzkoušet quilling nebo také papírový filigrán.Je to výtvarná technika využívající proužků papíru, které jsou stáčeny a formovány do požadovaného tvaru.Ve výsledku může díky správné kompozici jednotlivých tvarů vzniknout krásný a originální obrazec, třeba s velikonoční tématikou.

Práce s papírem vyžadovala velmi jemnou motoriku a děti si odnesli své opravdu originální výtvory domů.

• únor 2024

Měření délky v 6. třídách

V hodině fyziky si mohli žáci 6.A a 6.B prakticky vyzkoušet měření různých délek, aby si lépe představili jednotlivé převody jednotek.